Jít se napást „JARA“…..

Jaro přišlo letos jako bleskem, možná až moc rychle a silně…. líbí se nám to, ale pro náš organizmus to je docela zátěž.

Proto bychom neměli podceňovat pitný režim, také dostatečný spánek a ve volných chvílích se jít napást…..

Sedminkrásky, jejich květy jsou lahodné, sladké a čisté organizmus, pomáhá od bolestí hlavy, mírná kašel.

Pampeliška nám poskytne mladé listy ze středu do salátu, mladé stonky schroustáme ,  pomáhá zejména při zánětech močových cest, ledvinových kamenech, při zánětech ledvin a ledvinových kaméncích. Pozitivní účinky má i na trávící soustavu, takže ji lze užívat při žaludečních poruchách, překyselení žaludku, nechutenství anebo zácpě. Čerstvý kořen naložíme do slivovoce a necháme v chladu temnu louhovat alespoň měsíc, ale můžeme i déle. potom scedíme a užíváme po kapkách v zimním období.

Jabloňové květy mají tonizující účinky, jsou prospěšné při vyčerpanosti organismu, rekonvalescenci po nemocích, posilují činnost ledvin i jater. Můžeme je jen přidat třeba do jogurtu, nebo uvařit lehký čaj:

  • Potřebujeme: 1 lžíci jabloňových květů, 3 dl vroucí vody
  • Postup: Květy zalijeme vroucí vodou a  necháme 15 minut louhovat. Pak scedíme a popíjíme 10 dní.

Mladá kopřiva by se neměla používat déle jak 2 týdny, je velice silná. Pomáhá čistit krev a posiluje krvetvorbu.

Sakura je krásný strom, symbol krásy a lásky. Posezení pod rozkvetlou sakurou přímo vyzývá k relaxaci.

Bříza. Nálev z mladého listí je protizánětlivý, močopudný, nezatěžuje ledviny. zábal z čerstvých listů pomáhá při revmatizmu. Výluhem z listů můžeme oplachovat vlasy po umytí, krásně je oživí.