Letošní léto – zvláštní období…

Prožíváme zvláštní období…..po divném období paralyzování téměř veškerého dění a šíření veliké paniky i zmatku, přišlo zdánlivě hezké léto…..dovolili nám pohybovat se venku bez roušek, dětem začaly prázdniny – tedy formálně, protože po domácí izolaci a zmatené rádoby výuce nadálku  přišlo něco jakoby normálního…. letní prázdniny…. dospělí začali plánovat dovolené, každodenní honička po informacích kam se vlastně může jet a za jakých podmínek se stala koloritem …do toho pravidelné strašení, že někde někdo onemocněl nebo je pozitivní na virus….. a také že určitě přijde další vlna….. kupování a rušení dovolených v zahraničí,  podivné prognozy ekonomického  i politického vývoje a další zmatky…..defakto ztráta jistot bezpečného a pohodlného života… to vše ovlivňuje náš životať si to uvědomujeme, nebo nikoliv.

Udržovat se v rovnováze, nepodléhat zmatku a stresu, to je v tomto období náš velký úkol.

K tomu všemu není úplně příznivá situace, co se týče komunikace…… komunikovat s druhými nyní není jednoduché, ani komunikace se sebou samým není snadná….. co vlastně cítíime, jak máme reagovat na různé situace a na druhé lidi, jak se vypořádat s informacemi, které k nám přicházejí, jak vyhodnocovat co je podstatné a co není, to jsou současná témata…. 

Nemusíme se děsit a propadat skepsi a podléhat depresím, ale učit se být bdělí a rozvážní, nepropadat emocím dělat si každý den čas na zklidnění mysli, na sebereflexi, to nám pomůže v tomto období zbytečně neztrácet energii.

Přeji Vám hodně sil a neztrácejte naději! Máme svůj život ve vlastních rukách. Aloha!