Moxování, účinná prevence i uzdravování

V Orientu má tisíciletou tradici léčba ohněm, takzvané požehování neboli moxování. Technika vznikla v chladných severních oblastech Číny, ale samotný výraz moxa pochází z japonštiny („mo“ + „kusa“ = spálená bylina). Metoda patrně provázela u nás rozšířenější akupunkturu, nebo jí i předcházela. Přírodní způsob léčby využívá znalostí tradiční čínské medicíny, která pomáhá na základě celostního přístupu. Moxování dodává organismu ztracenou energii. Obecně se využívá pro syndromy přebytku energie jin, chladu či prázdnoty. V Číně je považováno za prostředek k udržení trvalého zdraví a prodloužení života. Moxa je sušený a lisovaný pelyněk, nejčastěji ve formě doutníku.

 

Teplo moxy stimuluje akupresurní body tak, aby se v těle nastartoval samoléčebný proces, který pomůže při nejrůznějších onemocněních jak akutních, tak chronických. Moxou docílíme uzdravení, navození rovnováhy v těle a také pocitu svěžesti. Neprovádí se přímo na těle, ale zhruba 2 centimetry od povrchu těla.

Moxování by se  nemělo provádět u lidí s horečkou, s vysokým či nízkým tlakem a u žen v těhotenství. Také by se také nemělo provádět při jakémkoli zánětu!

Jste-li zesláblí, pociťujeteli nedostatek energie, radosti, nadšení, sklony k depresím, máte problémy se zažíváním,  menstruační problémy,  bolesti páteře, kloubů  či jiné nezánětlivé onemocnění, využijte moxování, budete opět zdraví a plní dobré nálady! Moxování můžeme využít také k účinné prevenci, ke stimulaci obranyschopnosti organizmu. Moxování je také účinným doplňkem dalších terapií – kineziologie, EFT, SRT, ……