Začátek letošního jara bude spojen s úplňkem

Letos nás čeká zajímavý začátek jara: jaro začne 20. března večer, přesně 22h 59m  a 21. března ve 2h 42m  ráno nastane úplněk Měsíce. Prakticky to bude pár hodin po sobě, tedy v jeden čas….

Slunce v Beranu a Měsíc ve Vahách, no budou to pěkně silné energie.

Bude to situace, která nám přinese hodně energie na nové začátky, nejen ve vztazích, ale celkově. Bude záležet jen na nás samých, jak to uchopíme a co z toho tedy pro nás vzejde.

Beraní razance, prosazení, až drzost a touha Vah po harmonii, spravedlnosti a  vznešenosti…. Beraní akčnost a váhání Vah, no můžeme se v tom i ztrácet a to nemusíme být zrovna Berani či Váhy.

Můžeme se dostávat do rozporu, jak situace vnímat, jak je uchopit a jak je řešit. Beran nás požene věci hned radikálně řešit, často bezhlavě. Váha nás může naopak brzdit, protože touží po dokonalém řešení. A tak se může stávat, že budeme lítat jako na houpačce a lítat budou i naše emoce. A v emocích není dobré něco řešit, rozhodovat.

Na straně  druhé, pokud v tomto období něco začneme, něco, do čeho dáme rozum, Srdce i zkušensot, přinese nám to prospěch po všech stránkách.

Proto je důležité, již nyní se začít na toto významné období připravovat. Jak? Podle mého nejlépe tak, že si každý den uděláme čas pro malou rekapitulaci toho, co jsme ten den prožili a jak jsme to prožili. Pokud při térekapitulaci zjistíme, že máme pocit, že se nám vše dařilo, že den byl dobrý, stačí za to poděkovat.

Pokud zjistíme, že máme naopak pocit, že se nám nedařilo, že den byl těžký, že jsme prožili konflikty ať zjevné, nebo konflikty vnitřní, je dobré použít techniku odpuštění:

Prosím za  všechny, se kterými jsem dnes zažil nepříjemné situace za odpuštění, odpouštím jim i sobě, Amen / nebo ÓM/

Prospěje nám také pobyt na čerstvém vzduchu, v přírodě, vnímání přírody, jak se probouzí, prociťování souznění s přírodou a vším živým. Malá večerní relaxace nebo meditace nás zklidní a pomůže nám lépe spát a svěží se budit do dalšího dne.

Přirozené cvičení, dechové techniky, otužování, to vše by mělo být součástí naší přípravy na „JARO“.

Více se zabývat tím, co je nám příjemné, z čeho máme radost je užitečnější, než se nechat vláčet kritikou, stresem, strachem…. 

Potom budeme moci tu báječnou silnou energii dní 20. a 21: března 2019 pěkně využít. 

Přeji Vám krásné předjarní dny! Aloha!